2 жовтня 1940 Президія Верховної ради СРСР приймає Указ "Про державні трудові резерви СРСР». Цим Указом покладено початок єдиної державної системи ПТО.
1 жовтня 1943 була відкрита школа ФЗН на базі шахти "Червона зірка" м.Чистяково. Директором цієї школи призначений Орлов Андрій Іванович, який пробув на посаді директора до січня 1946 року. У жовтні 1943 року до школи надійшло 475 юнаків і дівчат з 6 місячним терміном навчання, які навчалися гірничим професіям.
У 1950 році ФЗН № 3 було перейменовано в ГПШ № 32 (1950 -1958). У 1958 році - в міське будівельне професійно - технічне училище № 32, в якому учні стали отримувати будівельні професії: муляр, лицювальник, зварювальник та інші. У 1971 році рішенням Ради Міністрів УРСР училище реорганізоване в середнє ПТУ. З цього моменту юнаки та дівчата в училищі отримують за 3 роки середню освіту та будівельні спеціальності.
У 1999 році відбулося об'єднання училищ № 32 і № 90. А з вересня 2002року училище перейменовано в Торезький професійний ліцей. Торезький професійний ліцей перейменовано у Державний навчальний заклад «Торезький центр професійно-технічної освіти» згідно наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України № 825 від 18.07.2012 року.
Випускники центру працюють на багатьох об'єктах будівництва міста і країни, скрізь зарекомендували себе вмілими майстрами. Своїми випускниками пишається центр - це:
Малов Валентин Іванович - Генеральний директор виробничого об'єднання "Торезантрацит";
Кучер Василь Петрович - лауреат Державної премії за освоєння 1 вугільного комбайна в 1951 році;
Паламарчук Василь Фатеєвич - виконроб ШБУ № 1, нагороджений Орденом Леніна;
Данильченко Михайло - працівник Міністерства освіти Росії;
Целуйко Володимир - після закінчення училища за напрямом вступив у Вище військове інженерно - будівельне училище, потім академію. В даний час - командувач Сахалинским військовим округом.
Випускники училища брали участь у будівництві Братської ГЕС, КамАЗа, висотних будівель університету ім. Ломоносова на Ленінських горах в Москві, пансіонатів у Криму, шахти "Прогрес", міста Славутича після Чорнобильської катастрофи.
Деяки випускники повернулися до стін рідного училища вже у якості викладачів, а саме: Сєрікова Л.В. - директор, викладач стецдисциплін; Кошева Г.І - заст. директора з НВР, викладач спецдисциплін; Савченко М.Г. - викладач світової літератури; Медяник Т.Г., Беседіна І.В., Червяков І.В. - майстри виробничого навчання.
У різні роки колектив центру (училища) очолювали:
1.Орлов Андрій Іванович 1943-1946рр.
2.Демьянченко Володимир Іванович 1946-1951рр.
3.Попов Микола Андрійович 1952-1955рр.
4.Хіль Дмитро Дем'янович 1955-1975рр.
5.Савков Олександр Іванович 1975 -1977 рр.
6.Пилипенко Володимир Григорович 1977-1983рр.
7.Бугрім Іван Якович 1983-1985рр.
8.Ажнакін Юрій Федорович 1985-1989рр.
9.Волошина Олександра Іванівна 1989-2013рр.
На теперішній час колектив очолює Сєрікова Людмила Василівна
Довгі роки в центрі працюють викладачі вищої категорії: Ковалішина О.І., Шаймухаметова О.В., Могилевич В.М., заступник директора з НВР Кошева Г.І., Лісова Ю.В.
мають звання старший викладач та вищу категорію: Коровіна Н.П., Урутіна Н.П.,Могилевич В.М.
1 категорії: директор Сєрікова Л.В., викладачі: Юрьєва Г.П., Левченко Л.М., Петриченко О.В., заступник директора по НР Латаєва С.В.
Майстри виробничого навчання: Фрундін В.В., Дрога Р.В., Панасюк В.В., Паламар І.І., Парфенчик М.К., Посполітак З.М.
Інженерно - педагогічний колектив складається з 43 осіб.
Коло повноважень Торезького центру професійно-технічної освіти
Торезький центр професійно-технічної освіти є державним професійно-технічним закладом III атестаційного рівня, підпорядкованим Міністерству освіти і науки Донецької Народної Республіки, що забезпечує право громадян на здобуття професійної та середньої освіти. Торезький центр ПТО здійснює первину професійну підготовку кваліфікованих робітників на основі базової та повної середньої освіти, перепідготовку та підвищення кваліфікації учнів та слухачів, незайнятого населення, фізичних та юридичних осіб та безробітних, які навчаються за кошти Фонду загальнообов’язкового державного страхування на випадок безробіття, які проживають у Донецькій Народній Республіці, з метою працевлаштування та забезпечення регіонального ринку праці конкурентоспроможними робітниками.
Стратегічною метою центру є забезпечення якісної професійної підготовки, перепідготовки учнів та слухачів з використанням виробничих та педагогічних інноваційних технологій та нових матеріалів у терміни передбаченні навчальними планами та програмами, з метою підвищення їх конкурентоспроможності на регіональному ринку праці, подальшого закріплення випускників на робочих місцях підприємств, організацій, установ, або започаткування ними власної справи, надання нашим випускникам таких навичок, знань та вмінь, які забезпечують їм успішне працевлаштування в регіоні. Ми працюємо з випускниками 9 та 11 класів, роботодавцями, державними установами, незайнятим населенням з Торезьким та Шахтарським міськими центрами зайнятості та Донецьким центром зайнятості. Пріоритетом при перепідготовці слухачів є підготовка під конкретне замовлення роботодавця за індивідуальною формою навчання. Центр працює ефективно,гнучко реагує на швидкозмінні потреби місцевих громад у навчанні.
Девіз ТЦПТО:
"Реалізуй свої можливості”
Основне завдання центру – пошук і оновлення змісту професійної освіти. На сьогоднішній день показником творчої праці колективу є його достатньо високий рейтинг в обласних конкурсах фахової майстерності, у виставках технічної творчості. У навчальному закладі проходить підготовка фахівців високого рівня. Найкращим показником підготовки кваліфікованих робітників є листи подяки з підприємств міста та області за якісну підготовку робітничих кадрів.
Педагогічний колектив центру готовий і надалі працювати над впровадженням у навчальний процес інноваційних педагогічних і виробничих технологій, щоб готувати висококваліфікованих, конкурентоспроможних, затребуваних на ринку праці робітників